PSD continuă promovarea femeilor în politică!
Simona BUCURA-OPRESCU va fi noul ministru al Muncii, fiind validată azi de conducerea PSD, propunerea urmând să fie înaintată președintelui Iohannis.
Simona Bucura-Oprescu este o doamnă cu activitate politică serioasă și cu activitate solidă în Parlamentul României, acestea fiind motivele pentru care a fost nominalizată de PSD pentru completarea echipei guvernamentale.
Este de profesie economist, deputat PSD la al treilea mandat și este președintele Comisiei pentru administraţie publică şi amenajarea teritoriului.
Foto: Simona BUCURA-OPRESCU, deputat PSD de Argeș și Teodora MUNCELEAN – PSD DEJ