“Nici când am învățat să mergem nu ne-a ieșit din prima… dar nu am renunțat.”
Dragi dejeni, marcăm "Ziua Drapelului Național" și vrem să vă anunțam că s-a terminat. Partidul Social Democrat Dej este sub altă formă.
Ultimii ani pentru noi, pe plan local, au fost mai dificili, dacă putem să spunem așa. Unii colegi au ales să ne părăsească iar de alții am ales noi să ne despărțim. Nu considerăm acest lucru un “minus”, ba din contră; le urăm mult succes în viitoarea lor carieră și le mulțumim pentru efortul depus.
Legat de PSD Dej, ce putem să vă spunem este că s-a ales o altă abordare. Ne dormim ca toata lumea să știe că s-au produs anumite modificări la nivel de partid și vrem o schimbare în viața noastră, a dejenilor.
În timp, prin acțiuni mici ne-am format, ca si grup. Am creat prietenii si legături strânse între noii membri. Oameni care își doresc să transforme această zonă într-un loc mai bun pentru ei și pentru viitorul lor. Nu le-am mediatizat foarte mult pentru că nu acesta a fost scopul nostru.
Suntem un colectiv unit si dornic de schimbare; format din oameni care au hotărât să fie ei schimbarea și vă așteptăm alături de noi. Am vrut si vrem să ne facem auziți în comunitatea dejana; și nu numai.
Cam atât cu vorbele. O să lăsăm faptele să vorbească de la sine.l
“Unirea e singura stare politică ce putea să asigure viitorul nostru şi să ne permită a da ţării organizarea ce o aştepta de atât de mult timp.” A.I.CUZA-26.06.1848
Departamentul de comunicare PSD DEJ