"Sunt membru în comisia constituită pentru analiza dosarelor pentru acordarea imobilelor construite prin ANL.
Am primit pe Whats app, pe grupul de lucru, solicitarea de a stabili o zi în care să ne întâlnim pentru a dezbate Regulamentul de acordare a acestor imobile iar solicitarea mea și altor consilieri a fost pentru data de 26 sept 2023 ora 13, argumentând ca sunt în concediu iar ședința de consiliu local este doar în 28 sept.
Ieri, după ce inițial mi-a fost acceptata tacit solicitarea, primarul, membru și el, chiar președinte al acestei comisii a făcut următorul anunț :"Buna ziua! Convoc comisia mixta pentru distribuirea locuintelor ANL, mâine 21.09.2023, ora 14:00, în vederea discutarii regulamentului care va fi depus spre aprobare in CL din data ds 28.09.2023" adică de pe o zi pe alta, sa nu poată participa consilierii!!!
Am solicitat acces pe zoom, dat fiind faptul că inclusiv ședința de consiliu local din septembrie este pe zoom, dar ce credeți???
Nici măcar nu s-a sinchisit sa răspundă!!!
Trageți voi concluzii!!!"

Sursa/PaginaFacebook/Alina Mester